Napęd Prometeusz - sterowanie elektroniczne

Własny, specjalnie opracowany dla żaluzji przesuwnych elektroniczny panel sterowania zapewnia sprawne i bezpieczne działanie silnika. W zależności od zapotrzebowania, różne rodzaje sterowania sa dostępne. Niezależnie od technologii 24V (z instalacją centralną w puszce podtynkowej lub w panelu), czy 230 V bezposrednio połączonej ze zintegrowana jednostka sterującą, nasze systemy sprawdzą się idealnie.

Wyłączenie napędu

Sterowany mikroprocesorem wyłączenia napędu przez pomiar przeciążenia pozwala użytkować napędy bez dodatkowych urządzeń zabezpieczających fotokomórki a lub zatrzymania awaryjnego. Automatyczne programowanie następuje bez dodatkowych czynności w momencie zamontowania napędu.

Miękki Stop

Po uruchomieniu regulator kontroluje czas jazdy, co pozwala mu na zwolnienie pod koniec. Wpływa to na estetyczny wygląd a zarazem chroni mechanikę.


 Pobierz schemat okablowania podtynkowego


Sterowniki szeregowe 24 V


Sterowniki szeregowe 24 V są przeznaczone do montażu w szafie sterowniczej na standardowych szynach DIN, zgodnie z normą DIN EN 50022, o szerokości 35 mm. Zasilane dobierane jest w zależności od ilości urządzeń do sterowania.

Główna zaleta jest możliwość podłączenia ze sobą jednostek sterujących, bez konieczności dodatkowego okablowania, oraz sterowanie wszystkimi podległymi jednostkami z jednego miejsca.


 Pobierz schemat podłączenia 


Podłączanie dodatkowych urządzeń 

Łatwodostępne jest podłączenie dodatkowych urządzeń, takich jak pilot, czujniki deszczu, światła, wiatru, jak również zewnętrzne przełączniki. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w punkcie akcesoria. Poprzez wyjście beznapięciowe jest możliwe podłączenie modułowe każdego rodzaju sterowania, np. system alarmowy budynku poprzez beznapięciowe wyjśce Aktor, dodatkowy wyłącznik, centralne sterowanie, umieszczenie sterownika w szafie sterowniczej oraz wiele innych rozwiązań. Tak szerokie możliwości podłączania dodatkowyc urządzeń zapewnia zastosowanie seryjego beznapięciowego wyjścia Otwórz/Zatrzymaj/Zamknij. 

Prostsze ułożenie kabli 

Dla zamontowania sulnika nie potrzebne są specjalne kable, czy wtyczka. Doprowadzenie napięcia do puszki sterownika oraz podłączenie silnika do puszki wykonuje się zwykle dwużyłowym przewodem, takim jak stosowany do nocnej lampki. Alternatywnie można kablem trójżyłowym podłączyć jednocześnie sterowanie beznapięciowego wyjścia. 

 


Bezpośrednie podłączenie 230 V

W przypadku gdy przygotowane zostało już podłączenie 230 V, możliwe jest zastosowanie silnika liniowego. Jest to jednostka sterująca chroniona przed wilgocią i innymi niekorzystnymi warunkami w dodatkowej obudowie zintegrowanej z silnikiem.

Rozwiązanie daje wiele możliwości: cztery (sterowanie przełącznikiem bądz radiowe), trzy (sterowanie przełącznikiem), dwa (sterowanie radiowe), analogicznie według ilości wyprowadzonych kabli.

 Pobierz schemat bezpośredniego podłączenia


 Schemat lokalizacji kabli

Kontakt

Baier Sp. z o.o. 
ul. Słoneczna 12                                 
47-330 Jasiona

+48 77 485 80 13

+48 790 33 99 33

           

baier@baier.pl